poniedziałek, 23 marca 2009

Derby dla Białej Gwiazdy !

Za nami kolejna, 21 kolejka Orange ekstraklasy, zostanie ona zapamiętana głównie dzięki niemocy drużyn grających u siebie. Z ośmiu meczów jedynymi gospodarzami, którzy odnieśli zwycięstwo była drużyna Wisły Kraków. Pozostałe mecze kończyły się remisem, bądź też wygraną przyjezdnych.

Duży zawód swoim kibicom zafundowała drużyna stołecznej Legi, bezbramkowo remisując z Górnikiem Zabrze. Pomimo wielu dogodnych sytuacji, ani Chinyama, ani pozostali gracze wojskowych nie zdołali pokonać bramkarza gości. Biorąc pod uwagę liczbę okazji do zdobycia gola przez Warszawiaków i niepodyktowany rzut karny dla Zabrzan, remis wydaje się być sprawiedliwym wynikiem.

 

W drugim piątkowym meczu Piast Gliwice podejmował u siebie Jagiellonie Białystok. Od początku meczu to piłkarze Jagi byli stroną atakującą, co udokumnetował w 40 minucie Kamil Grosicki strzelając bramkę na 1:0. Fatalnie w tej sytuacji zachował się bramkarz Gliwiczan, Grzegorz Kasprzik. W 75 minucie po bramce Kamila Wilczka z rzutu wolnego Piast wyrównał i taki wynik utrzymał się do końca spotkania. 

Kiks bramkarza Piasta Gliwice czyli gol Grosickiego

Sobota była dniem kolejnych niespodzianek. Śląsk Wrocław niespodziewanie przegrał u siebie z Polonią Warszawa 0:1, po golu Łukasza Trałki. Tak bywa, szczególnie jeżeli nie potrafi się wykorzystywać rzutów karnych, w takim przypadku nie ma mowy choćby o remisie. 

Zwycięski gol Łukasza Trałki

Drużyny Ruchu Chorzów i ŁKS-u Łódź, także postanowiły unieszczęśliwić swoich kibiców, wychodząc prawdopodobnie z założenia, że co za dużo dobrych meczów to nie zdrowo. Pierwsi polegli u siebie minimalnie, 0:1 z Odrą Wodzisław, a jedyną bramkę zdobył Maciek Małkowski. Natomiast Łodzianie ulegli drużynie GKS-u Bełchatów 0:2, bramki zdobyli młodzi, Dawid Nowak i zastępujący kontuzjowanego Gargułę, Mateusz Cetnarski.

Bramka Małkowskiego

W sobotę, grał także lider ligi Lech Poznań, pomimo wielu (jak zwykle) okazji, nie udało mu się strzelić bramki zapewniającej trzy punkty z drużyną Arki. Nie raz, nie dwa pod bramką Gdynian zakotłowało się niemiłosiernie. W pewnym momencie Arboleda wystawał z kłębowiska ciał tylko od pasa w górę. Zmasowane ostrzeliwanie bramki Norberta Witkowskiego nic nie dało i w Poznaniu doszło do podziału punktów. 

Ostatniego dnia zmagań 21 kolejki Orange ekstraklasy, Polonia Bytom postanowiła pokazać pozostałym drużynom, że na wyjazdach też potrafi wygrywać. Ograli na gorącym terenie Lechie Gdańsk 0:1, a jedyną bramkę zdobył Michał Zieliński. 

Michał Zieliński zapewnia Odrze 3 punkty

Najważniejszym wydarzeniem tej kolejki były z pewnością derby Krakowa. Pomimo dobrego początku Pasy nie dały rady Wiślakom. Brak Pawła Brożka na boisku był niewidoczny, meczem tym Biała Gwiazda pokazuje, że z walki o mistrzostwo Polski nie zrezygnowała i podejmuję walkę. Tym bardziej, że jako jedyna drużyna z czuba tabeli odrobiła straty do lidera ligi. Mecz był najlepszym z całej kolejki, a Patryk Małecki dał wielu osobom do myślenia co zrobi strzelając bramkę w reprezentacji Polski.

Skrót z derbów Krakowa 

Brak komentarzy: