niedziela, 22 marca 2009

Jeleń znowu strzela, Dudka zawodnikiem meczu !

W ostatni weekend umiejętnościami strzeleckimi popisali się nasi reprezentacyjni napastnicy i obrońcy. Strzelali Jeleń i Dudka dla AJ Auxerre, a także Marcin Wasilewski i Dawid Janczyk w belgijskiej Jupiler League. Przypomniał o sobie również Maciej Żurawski.

Mecz AJ Auxerre z Le Mans zaczął się od mocnego uderzenia, już w 8 minucie Dariusz Dudka idealnie podał na wolne pole do Ireneusza Jelenia, ten przebiegł z piłką blisko 40 metrów, przedrylował obrońców i lobem pokonał bramkarza gości. Niespełna 15 minut później było już 2:0, po zamieszaniu w polu karnym do piłki na dwudziestym metrze dopadł, grający w tym meczu na lewej obronie Dudka i silnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych, Yohanna Pelego. Dzięki temu zwycięstwu, drużyna Polaków awansowała na 9 miejsce w tabeli, oddalając się znacznie od strefy spadkowej.

Bramka na 1:0

Bramka na 2:0

Skutecznością popisał się także, nominalny prawy obrońca reprezentacji Polski, Marcin Wasilewski. Jego drużyna podejmowała klub ze środka tabeli, Germinal Beerschot. Wasyl otworzył wynik spotkania w 63 minucie po zamieszaniu w polu karnym, a jego zespól ostatecznie wygrał 2:0, wracając na fotel lidera. To już piąty gol tego zawodnika w tym sezonie.

Swojego trzeciego gola w sezonie zdobył także Dawid Janczyk. Na listę strzelców wpisał się w 79 minucie, ustalając wynik meczu Mons-Bergen - Lokeren na 0:2. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Polaka awansowała na 7 miejsce w tabeli. Treningi pod okiem Włodka Lubańskiego zdecydowanie służą powrotowi Dawida do wysokiej formy.

W lidze greckiej kolejnego, 8 już gola zdobył Maciej Żurawski, a jego Larisa pokonała na wyjeździe Iraklis Saloniki 2:0. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Żurawia awansowała na 5 miejsce w tabeli.

Warto wspomnieć także o powrocie do zdrowia Kuby Błaszczykowskiego. W ostatnim meczu Bundesligi wybiegł on na boisko w końcówce spotkania, a jego Borussia Dortmund pokonała Werder Brema 1:0.

Postawa Polaków grających w ligach zagranicznych, napawa optymizmem przed trudnym meczem wyjazdowym z Irlandią Północną, w eliminacjach Mistrzostw Świata.