poniedziałek, 11 maja 2009

Kuba wreszcie trafia

Kolejny weekend za nami, powoli zbliża się czas ostatecznych rozstrzygnięć w większości lig europejskich . Przed nami finały Ligi Mistrzów i pucharu UEFA, a przed piłkarzami perspektywa zabójczego finiszu, triumfu oraz zasłużonego odpoczynku.

Kuba Błaszczykowski udokumentował swój powrót do dobrej formy golem w meczu z Karlsruher. Na listę strzelców wpisał się w 25 minucie, jednocześnie otwierając wynik spotkania. Ostatecznie drużyna z Dortmundu pokonała przyjezdnych 4:0, pozbawiając ich nadziei na utrzymanie się w pierwszej lidze (Karlsruher zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 23 punktami). W następnej kolejce Borussie czeka ciężki mecz wyjazdowy z liderem ligi niemieckiej, Wolfsburgiem, wbrew logice spodziewam się wygranej drużyny Błaszczykowskiego.

Bramka na 1:0 25 minuta

Pozostając przy lidze niemieckiej warto pochwalić Łukasza Piszczka, który zaliczył asystę w meczu z Bochum przy bramce na 2:0. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Polaka nadal liczy się w walce o mistrzostwo Niemiec, tracąc do lidera jedynie dwa punkty.

Bramka na 2:0 50 minuta 

W lidze luksemburskiej, drużyna Tomasza Gruszczyńskiego - Football 1991 Dudelange zdobyła mistrzostwo kraju. Z odwrotną sytuacją mamy do czynienia w przypadku Artura Boruca i jego Celticu Glasgow, przegrana z Rangersami najprawdopodobniej spowoduje utratę tytułu mistrza Szkocji.

Jeszcze gorsze wieści dochodzą z Ukrainy gdzie drużyna Macieja Nalepy, FK Charków spada z pierwszej ligi. Katem Charkowian okazała się drużyna Mariusza Lewandowskiego - Szachtar Donieck.

W Grecji problemy ma Jakub Wawrzyniak i to nie z powodu słabej gry, lecz ze względu na podejrzenia o korzystanie z dopingu. Badania przeprowadzone 5 kwietnia bieżącego roku wykazały wynik pozytywny na obecność dopingu w ciele zawodnika. W tej sytuacji Wawrzyniak poprosił o analizę próbki B. Jeżeli kolejne badania potwierdzą przyjmowanie przez zawodnika greckiej drużyny dopingu, problemy Jakuba dopiero się rozpoczną. 

Brak komentarzy: