poniedziałek, 4 maja 2009

Dublet Żewłakowa, Starosta w Premier League?

Właściwie tytuł można interpretować dwuznacznie, ponieważ zarówno dla Marcina jak i Michała był to bardzo udany weekend. Ten pierwszy zdobył dwie bramki w spotkaniu AOPEL-u z AEL Limassol, wygranym przez jego zespół 3:1. W tym sezonie Marcin ma już 11 bramek. Duet Kosowski-Żewłakow robi prawdziwą furorę na cypryjskich boiskach, Kamil podaje , Marcin strzela, a AOPEL zdobywa mistrzostwo kraju. Nie inaczej było tym razem, ponieważ asystę przy pierwszej bramce zaliczył właśnie Kosowski. Jeśli zaś chodzi o Michała Żewłakowa, to wczoraj jego Olympiakos sięgnął po puchar Grecji (drużyna z Pierusu ma już na koncie mistrzostwo). Co prawda Polak w finale nie zagrał nawet przez minutę, ale puchar to puchar. Warto dodać, że mecz miał dość dramatyczny przebieg i rozstrzygnęły go dopiero rzuty karne, w których Olympiakos wygrał 15:14 (sic!).


Kolejny udany występ w barwach Lokeren zaliczył Dawid Janczyk, tym razem Polak otworzył wynik w wygranym 3:2 meczu z Club Brugge, był to piąty gol Janczyka w tym sezonie. Swój dorobek poprawił również Marcin Wasilewski, który tradycyjnie zdobył bramkę głową, w meczu z AFC Tubize. Gol "Wasyla" jest o tyle istotny, że Polak zdobył go w doliczonym czasie gry i uratował Anderlechtowi remis, pogrążając tym samym drużynę Błażeja Radlera, która straciła szansę na utrzymanie.


W ostatniej kolejce angielskiej Championship, dwa trafienia zaliczył Grzegorz Rasiak, dzięki czemu jego Watford pokonał Derby County, w którym notabene Rasiak również grał swego czasu. Grzesia w przyszłym sezonie w Premiership raczej nie zobaczymy, bo Watford skończył rozgrywki na 13 miejscu, jednak szansę awansu ma inny Polak - Ben Starosta. Sheffield United, w którym gra, a raczej w którego jest składzie, wywalczyło sobie prawo gry w barażach. Kończąc wątek angielski, dodam jeszcze, że Łukasz Fabiański zagrał dobre spotkanie przeciwko Portshmouth i zachował czyste konto.


Tym razem słabiej spisał się Ireneusz Jeleń, mimo wszystko jego Auxerre wygrało, na wyjeździe z Monaco. Asystę w spotkaniu Bochum-Hannover (0:2) zaliczył Jacek Krzynówek, podobnym wyczynem popisał się w lidze ukraińskiej Seweryn Gancarczyk, jego Metalist wygrał na wyjeździe z Arsenałem Kijów.

Brak komentarzy: