piątek, 3 kwietnia 2009

Era Futbolu 2002

ERA FUTBOLU 2002

Producent: Enigma Software

Rok wydania: 2002

Platforma: PC


Jerzy Władysław gorąco poleca a PZPN sygnuje swoim logo. Jaka była oficjalna gra reprezentacji Polski na Mistrzostwa w Koreii? Dokładnie taka jak gra tejże reprezentacji na owych mistrzostwach. Nie jest to wcale a wcale gra polska. Enigma Software to firma hiszpańska a gra w oryginale nazywa się Pro Soccer Cup 2002, czyli równie durnie jak jej PZPN-owska wersja. Wydała ją u nas " gra", której logo, z każdym razem gdy je widzę prowokuje mnie do kliknięcia w tę strzałkę po lewej stronie tyle razy aż słowo "dobra" zamieni się na "ciulata".

Do wyboru 32 finalistów tamtych mistrzostw, z czego tylko biało-czerwoni mają oryginalne nazwiska. Koszulek oryginalnych nie ma nikt, bo one tak jak stadiony i wszystko inne powstały jedynie w wyobraźni programistów. Siedem meczów - dokładnie tyle trzeba zagrać na mistrzostwach świata, żeby zdobyć złotą Nike. Jest to również górna granica grywalności "Ery Futbolu 2002", która odstrasza już screenami (że o okładce nie wspomnę) i zastanawia ceną. W trakcie rozgrywki zawodnicy prezentuja klasyczny syndrom "kija od szczotki", w dodatku biegają jaby mieli betonowe buciki. Jak się tak nad tym dłużej zastanowić to w istocie gra bardzo realistycznie oddaje grę polskiej reprezentacji z tamtego okresu, z tym, że daję głowę, że nie było to zamysłem programistów. I pomyśleć, że nie była to najgorsza gra jaka ukazała się w naszym kraju przed Mistrzostwami Świata w Koreii i Japonii, ale to już zupełnie inna historia...


OPIS PRODUCENTA - "Podobnie jak w najnowszych tego typu produkcjach uznanych światowych firm, również Era Futbolu 2002 oparta jest na nowoczesnym trójwymiarowym środowisku gry (nowoczesnym jak pralka frania i trójwymiarowym jak klocki lego przyp. red.), umożliwiając dynamiczną zmianę ustawienia kamer z ośmiu ujęć. Twórcy zadbali również o wierne odzwierciedlenie warunków panujących na murawie w trakcie rozgrywki oraz zachowanie atmosfery piłkarskiego święta. Mecze prowadzone są nie tylko na realistycznie przedstawionych stadionach, ale także w zmiennych warunkach atmosferycznych i o różnych porach dnia. Polskiej reprezentacji przyjdzie więc grać zarówno na spalonej słońcem murawie, gdy przy bezchmurnym niebie na piłkarzy leje się bezlitosny żar (nie ma to jak u pracownika marketingu obudzi się duch Słowackiego przyp. red), jak i w strugach ulewnego deszczu, kiedy nasiąknięte wodą i śliskie boisko zmusza piłkarzy do precyzyjnych podań i uwagi w prowadzeniu piłki. Z kolei mecze wieczorne rozgrywane są przy sztucznym oświetleniu (no co Ty nie powiesz!), co uatrakcyjnia widowiskowość każdego spotkania (coś Ty?!). Era Futbolu 2002 pozwala na rozgrywkę dla dwóch osób na jednym komputerze oraz w sieci lokalnej. " - Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą zapomnieli dodać.

POBIERZ ERĘ FUTOBLU 2002 - ale pretensji do nas nie miej, bo ostrzegaliśmy!

krotkapila@gmail.com

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

https://www.youtube.com/channel/UCbrzgCgxyyrjO_XsQqxbC4g/featured

Na moim kanale seria z tą grą :D