środa, 15 kwietnia 2009

Byli piłkarze Wisły zatrzymani!Zatrzymaniom niema końca, co więcej przed wrocławską prokuraturą pojawiają się coraz głośniejsze nazwiska. Dziś to tej niechlubnej listy dołączyli byli zawodnicy Wisły Kraków, bramkarz Artur S. oraz obrońca Grzegorz K. Nie wiadomo jeszcze jakie zarzuty zostaną postawione piłkarzom.

Arutr S. jest wychowankiem Wawelu Kraków. Do Wisły trafił w 1993 roku, dwukrotnie zdobył z "Białą Gwiazdą" mistrzostwo Polski oraz Puchar Ligi i Puchar Polski. Później grał w Polonii Warszawa, KSZO Ostrowiec, Koronie Kielce i Kmicie Zabierzów. W sumie zaliczył 181 występów w Ekstraklasie.

Grzegorz K. karierę rozpoczynał w Chemiku Kędzierzyn-Koźle, skąd już po roku przeniósł się pod Wawel. W 1996 roku na rok przeniósł się do belgijskiego Koninklijke Sint-Truidense VV. Po powrocie do Wisły, dwukrotnie wygrywał z tym klubem mistrzostwo, również dwukrotnie sięgał po Puchar Polski. Z Krakowem pożegnał się w 2003 roku. Grał w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Szczakowiance Jaworzno, Garbarni Kraków, Kmicie Zabierzów, Zagłębiu Sosnowiec a ostatnio w Orle Balin. W Ekstraklasie wystąpił 168 razy i zdobył 9 goli. W 1995 roku zadebiutował w reprezentacji Polski (towarzyski mecz z Japonią, przegrany 0:5), w której rozegrał w sumie 3 spotkania.

Reblog this post [with Zemanta]

Brak komentarzy: