poniedziałek, 22 czerwca 2009

Znamy rywali polskich drużyn w europejskich pucharach

Wisła Kraków boje o Ligę Mistrzów zacznie od spotkań z mistrzem Estonii - FC Levadią Tallin. Pierwsze spotkanie "Biała Gwiazda" rozegra u siebie, czyli w najprawdopodobniej w Sosnowcu, już 14 lub 15 czerwca. FC Levadia to młody klub, liczy sobie zaledwie 10 lat, ale ma już na koncie 6 tytułów mistrzowskich, pięć pucharów kraju i trzy superpuchary Estonii. Jego największym międzynarodowym sukcesem jest awans do 1 rundy Pucharu UEFA po wyeliminowaniu holenderskiego Twente. Wiślacy powinni zwrócić szczególną uwagę na Konstantina Nahka, który nie tylko był ojcem zwycięstwa nad Twente trzy lata temu, ale swego czasu ośmieszył, również w walce o Ligę Mistrzów Crveną Zvezdę Belgrad...


Rywalem Polonii Warszawa w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej będzie czarnogórska FK Buducnost Podgorica. Założony w 1925 roku klub jest wicemistrzem Czarnogóry, jego największe sukcesy to dwa mistrzostwa tegoż kraju oraz gra w finale pucharu Jugosławii i zwycięstwo 2:1 nad Deportivo La Coruna w Pucharze Intertoto A.D. 2005 (drugi mecz 0:3). Będzie to pierwsza w historii klubowa potyczka Polski z Czarnogórą, pierwszy mecz 2 lipca w Podgoricy. Ewentualnym rywalem Polonii w drugiej rundzie będzie AC Juvenes/Dogana z San Marino.

Natomiast Legia, która rywalizację zacznie w II rundzie eliminacji, zmierzy się ze zwycięzcą pary Olimpi Rustawi (Gruzja) - Fótbóltfelagið B 36 (Luksemburg).

Brak komentarzy: